International Festival Ballet – Lielākais pasaulē ‘Gulbju ezers’

09.11.2023, 19:00

Trupa “International Festival Ballet” skatītājiem izrādīs baletu “Gulbju ezers”, kura mūzikas autors ir P. Čaikovskis.
Uzstāšanos pavadīs simfoniskais orķestris.

Kamēr tiek pārdotas jaunās “Gulbju ezera”, “Riekstkoža” un “Apburtās princeses” programmas, Sanktpēterburgas baleta festivāls iemantos jaunu nosaukumu.

Joprojām šokā no Krievijas necilvēcīgās agresijas pilnā kara pret Ukrainu un izjūtot tā ietekmi, slavenais balets maina savu nosaukumu uz “International Festival Ballet”.
“International Festival Ballet”
Līdz ar nosaukuma maiņu mākslinieki skaidri un nepārprotami pauž savu nostāju. “Festival Ballet” ir starptautisks balets, kas sniedzas pāri valstu robežām un pārstāv sapratni un līdzās pastāvēšanu mākslas, mūzikas un dejas poēzijā. Kopš kara sākuma mākslinieki ir pauduši savu nostāju pret Krievijas agresiju, piedaloties neskaitāmās protesta akcijās pirms un pēc katras uzstāšanās. Tādēļ Krievija šobrīd ir drauds arī viņiem. Ir diezgan pašsaprotami, ka trupa, kurā ir arī daudz ukraiņu dejotāju, sevi redz kā miera un cilvēku līdzāspastāvēšanas baletu.

Mākslinieciskajā ziņā balets pārstāv Krievijas klasiskā baleta skolu tās tīrākajā formā. Bezkompromisa elegance, kas apvienota ar mūsdienu un 21. gadsimta ietekmēm, proti, augstas klases dejas sniegumu – tas viss ir papildināts ar grezniem kostīmiem un krāšņām dekorācijām.
Pētera Čaikovska nemirstīgā baleta klasika ir pazīstama visā pasaulē, un tā nekad nebeidz apburt jebkura vecuma skatītājus. Ikviens zina romantisko “Gulbju ezera” stāstu, kurā ir baltais un melnais gulbis, kas ir kļuvis par klasiskā baleta elegances simbolu augstākajā līmenī.
Šis ir augstākā līmeņa balets, kas izceļas ne tikai ar absolūti precīzu dejas tehniku, bet arī ar harmonisku un atturīgu koptēlu un elegantu vieglumu. “International Festival Ballet” apbur ar elpu aizraujošu un reizē perfektu dejas priekšnesumu.

Vairāk informācijas: http://www.artpartner.lv

Biļetes var iegādāties “Biļešu serviss” kasēs un internetā