Šinelis

04.03.2023, 19:00

Pirmo reizi Latvijā! Tbilisi Valsts Gribojedova teātra viesizrādes.

2023.gada 4.martā Daugavpilī notiks leģendārā Tbilisi Valsts Griboejdova teātra viesizrādes.

 

04.03.2023. Daugavpils, Daugavpils Kultūras pils

19.00 – izrāde “Šinelis” (N. Gogolis)

*izrāde krievu valodā.

 

Tbilisi Valsts Gribojedova akadēmisko krievu drāmas teātri 1845. gadā dibināja Kaukāza gubernators grāfs M.S. Voroncovs. Par teātra dzimšanas datumu tiek uzskatīts 1845. gada 20. septembris. Tajā laikā viens no teātra vadītājiem bija pazīstamais gruzīnu dzejnieks Aleksandrs Čavčavadze, kura meita Nino bija A.S. Gribojedova sieva.

Ar Gribojedova teātri jau daudzus gadus ir saistīti lieli teātra vārdi: G. Tovstonogovs, A. Rubins, E. Brils, A. Ridals, L. Varpahovskis, P. Fomenko, K. Mardžanišvili, Veriko Andžaparidze, Mēdeja Džaparidze, A. Takašvili. , A. Ginzburg, V.  Nemirovičs-Dančenko, V. Mejerholds, Roberts Sturua un daudzi citi.

Gribojedova teātris šodien ir zīmols, komanda ar nopietnu reputāciju un lielu vārdu. Labākie pasaules festivāli un teātri uzskata par godu viņu uzaicināt turnejā. Pietiek pateikt, ka šodien Gribojedova teātris ir visvairāk apmeklētais teātris Gruzijā un līderis pēc ekskursiju skaita valstī.

Mūsdienās teātri vada jauna moderna veidojuma režisors ar modernuma izjūtu Avtandils Varsimašvili, kura darbs ir ne reizi vien apbalvots.

 

“ŠINELIS” (N.Gogolis) – Komēdija vienā cēlienā.

Režisors Avtandils Varsimašvili savā “Šineļa” izpratnē kā vienmēr iet savu ceļu. Viņš iznīcina mācību grāmatu klišejas ar idejas konvencionalitāti – skatītājam tiek pasniegti nevis klasiski Gogoļa tēli, bet gan aktieri, kuri spēlē “Šineli” tieši šeit un tagad. Šī ir ekstravaganta izrāde, fantasmagorijas izrāde, burvju prizmas izrāde, un tā ir par Mīlestību. Akakij Akakijevič uz Gribojedova teātra skatuves nav nomākts, nevarīgs cilvēciņš, bet gan radītājs – burtu mākslinieks. Bašmačkins sapņo nevis par šineli, bet gan par mīlestību. Un izskatās, ka viņš to apgust. Bet Mīlestība tika vienkārši nozagta nekaitīgam nelaimīgajam…

Bašmačkina lomā – Apolons Kublašvili (Nacionālās Teātra kritiķu asociācijas un Nacionālā Laikmetīgās teātra studiju centra balva “Gada labākais aktieris” (Hlestakovs, luga “Valdības inspektors”). Balva “Labākajam otrā plāna aktierim Starptautiskā teātra festivāla “Melpomene of Tavria”, Ukraina (Princis Serpuhovskojs, izrāde “Holstomer. Zirga vēsture”).

 

Biļetes var iegādāties “Biļešu serviss” kasēs un internetā