Vienna Strauss Philharmonie Orchestra

12.12.2023, 19:00

  1. gada decembra sākumā Vīnes Štrausa filharmoniskais orķestris pirmo reizi savā pastāvēšanas vēsturē dosies turnejā pa Latviju un sniegs koncertus Rīgā (11.12.+ Papildkoncerts 13.12!!) un Daugavpilī (12.12.).

Kolektīva repertuāra pamatā ir Haidna, Brāmsa, Mocarta, Štrausu dinastijas pārstāvju un citu klasiķu meistardarbi.

Orķestra dalībnieki ir augsti profesionāli mūziķi no Vīnes, kā arī viņu kolēģi no visas Eiropas.

Vīnes Filharmonijas Štrausa orķestris veiksmīgi koncertē Eiropā (Vācijā, Rumānijā, Polijā, Austrijā, Ungārijā, Bulgārijā). Kolektīva darbība ir vērsta uz Vīnes muzikālās kultūras saglabāšanu un attīstību un tās popularizēšanu Eiropas un starptautiskā līmenī.

Orķestra galvenais diriģents un viens no izveidotājiem ir Andrašs Lāslo Deāks, pazīstams maestro ar ilgu veiksmīgu karjeru. 1995. gadā viņš tika atzīts par vienu no labākajiem ungāru diriģentiem Janoša Ferencžika starptautiskajā televīzijas diriģentu konkursā. András Deáks uzstājās daudzās slavenās koncertzālēs ar pasaules vadošajiem orķestriem:

ar Kalgari Filharmonijas orķestri (Kanāda) Džeka Singersa zālē (Kalgari);

Orfeja teātrī Vankūverā kopā ar Vankūveras operas orķestri;

Kenedija centrā Vašingtonā kopā ar Baltimoras simfonisko orķestri;

Čikāgā kopā ar slavenās Čikāgas liriskās operas orķestri.

  1. gadā Andrāšs Lāslo Deāks tika uzaicināts uz Wiener Musikverein kā Vīnes Mocarta orķestra diriģents un kopš tā laika ir kļuvis par šīs slavenās grupas pastāvīgu viesdiriģentu.
  2. gadā maestro Andráss Deāks Ungārijā tika apbalvots ar prestižo ordeni par nopelniem par ieguldījumu mūzikas kultūras attīstībā.

Organizatori cer, ka vakars ar šo brīnišķīgo orķestri IEDVESMOS un sniegs NEAIZMIRSTAMAS PRIEKA EMOCIJAS.

 

Biļetes “Biļešu paradīze” kasēs, internetā un Daugavpils Kultūras pils kasē, darbadienās no plkst. 16.00 līdz plkst. 19.00.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=kzyr-a2-Czk