Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju un domnīcu “CultureLab” šoruden īsteno tematisko semināru ciklu par aktuālajām kultūras jomas attīstības tendencēm, kas notiek Rīgā, Jūrmalā un Cēsīs. Semināri norisinās Kultūras ministrijas finansētās mācību programmas “Latvijas Kultūras vēstnieki” ietvaros, un to mērķis ir veicināt kultūras organizāciju vadītāju un projektu attīstītāju profesionālo izaugsmi un sadarbību visā Latvijā.

Viens no semināra dalībniekiem bija arī Daugavpils Kultūras pils galvenā administratore, kura pārstāvēja Daugavpils kultūras jomu, gūstot jaunas idejas un iedvesmu kopienas kultūras attīstības veicināšanai.

Semināru cikla ietvaros dalībnieki iepazīst labās prakses piemērus un diskutē par tēmām, kas saistītas ar kultūras un kopienas mijiedarbību, kultūras un veselības sinerģiju, kā arī tehnoloģiju lomu kultūras procesu attīstībā.

Programma “Latvijas Kultūras vēstnieki” darbojas kopš 2012. gada, un tās tīklā šobrīd aktīvi līdzdarbojas vairāk nekā 300 kultūras profesionāļu no visas Latvijas, stiprinot kultūras nozīmi sabiedrības saliedētībā un vietējās identitātes veidošanā.