Sestdien, 21. februārī, Daugavpils Vienības laukumā, jau otro gadu, notika tautas tradīciju pasākums “Pavasari sagaidot”, kas pulcēja pilsētniekus un viesus kopīgi pavadīt ziemu un priecīgi sagaidīt saulainο pavasari. Pasākuma programma vilināja ar savu daudzveidību, piedāvājot ko interesantu ikvienam.

Vienības laukumā skanēja dziesmas, dejotāji priecēja ar košiem priekšnesumiem, aktīvākie skatītāji devās rotaļās, bet mazākie apmeklētāji darbojās radošajās meistardarbnīcās, cīnījās par uzvarām sporta spēlēs un izbaudīja ziemas priekus sniega kalnā. Lielu prieku sagādāja arī izbraucieni zirga pajūgā, iespēja saņemt kalēja darināto monētu un tradicionāli svaigi ceptas pankūkas, kas radīja īstu svētku noskaņu.

Pasākumā uzstājās Nacionālo kultūru centra radošie kolektīvi, kā arī viesi: Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” ģimeņu folkloras kopa “Berendejka”,  Slāvu kultūru vokālais ansamblis “Razdoļje”, Mežāres pagasta biedrības ELPAS deju kolektīvs “Kaleidoskops”, Daugavpils baltkrievu kultūrizglītības biedrības “Uzdim” ansamblis “Nathnenne”, kuri ar gadskārtu ieražu dziesmām, dejām un rotaļām palīdzēja atgādināt par senajām pavasara sagaidīšanas tradīcijām.

Pasākumu organizēja DVPI “Daugavpils Kultūras pils” Nacionālo kultūru centrs, ar Daugavpils valstspilsētas pašvaldības atbalstu.

Foto: Margarita Vigule