15. aprīlī plkst. 16.00 Grīvas kultūrtelpā notiks Daugavpils mākslinieka Mihaila Viņņicka personālizstādes “Visi ceļi ved uz mājām” atklāšana. Izstāde aicina skatītājus doties simboliskā mākslas ceļojumā – no Skotijas ainavām līdz Latgales dabas skatiem, ko vieno ceļa, atmiņu un māju tēma.

Mihails Viņņickis dzimis Ukrainā, bet jau gandrīz pusgadsimtu dzīvo Daugavpilī. Jau kopš bērnības viņu saistīja māksla, taču nopietni pievērsties glezniecībai mākslinieks sāka tikai pēc aiziešanas pensijā  2016. gadā, dzīvojot Skotijā. Tieši tur viņš atgriezās pie savas senās intereses par glezniecību un sāka aktīvi radīt gleznas.

Izstādē būs apskatāmi darbi, kas veidoti akrila tehnikā. Mākslinieka darbos redzama Skotijas skarbā un atturīgā daba, kā arī Latvijas mierpilnās ainavas. Savās gleznās Mihails pievēršas arī pilsētvides tēmai, attēlojot galvaspilsētas un mazpilsētas, cietokšņus un baznīcas.

Mihaila Viņņicka gleznās atspoguļotas vietas, kas saistītas ar viņa dzīvi. Skotijas ainavas atgādina par zemi, kur dzīvo viņa radinieki, savukārt Latvijas daba un arhitektūra atklāj vietu, kur mākslinieks jūtas visvairāk piederīgs.

Kopš 2018. gada Mihails Viņņickis ir Latgales brīvo mākslinieku asociācijas biedrs. Šī ir ceturtā personālizstāde Mihaila Viņņicka mākslinieciskajā darbībā.

Gleznu izstāde Grīvas kultūrtelpā būs skatāma līdz 31. augustam.