Ceturtdien, 9. aprīlī, plkst. 16.00 Poļu namā notiks Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas biedres Ērikas Kuksinovičas gleznu izstādes “Monohroms” atklāšanas pasākums.

Māksliniece ir dzimusi 1972. gada 14. maijā Daugavpilī. Skolas gadi aizritējuši Līvānu 2. vidusskolā, kur viņa mācījusies no 1. līdz 10. klasei. Pēc vidusskolas pabeigšanas viņa iestājusies Rīgas Tehniskajā universitātē, Būvniecības fakultātē, kuru absolvējusi 1994. gadā. RTU studiju specifikas dēļ viņas darbi lielākoties bijuši grafiskie darbi.

Ērika Kuksinoviča aktīvi glezno ar eļļas, akrila un akvareļkrāsām. Viņa regulāri piedalās plenēros un izstādēs gan Latvijā, gan ārvalstīs. Daudzas Ērikas gleznas atrodas privātajās kolekcijās visā pasaulē.

Pēdējos gados viņas darbos dominē grafika un monohroms. Izstādes autore uzskata, ka civilizācija arvien vairāk virzās digitālajā virzienā — aukstu skaitļu un vienmuļas izsmalcinātības laikmetā. Balta, pelēka, zila un bēša ir digitālās pasaules krāsas, kas atspoguļojas arī viņas darbos.

Gleznu izstāde “Monohroms” Poļu namā (Varšavas ielā 30) būs skatāma līdz 30.aprīlim.

Pasākumu organizē DVPI “Daugavpils Kultūras pils” Nacionālo kultūru centra Poļu nams ar Jana Oļševska fonda “Palīdzība Poļiem Austrumos” atbalstu no Polijas Republikas Senāta līdzekļiem, kas paredzēti ārpus Polijas dzīvojošo poļu atbalstam 2026. gadā.

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Informējam, ka pasākuma laika notiks filmēšana un fotografēšana publicitātes un vēsturiskajām vajadzībām.