Ceturtdien, 5. martā, plkst. 16.00 Poļu namā notiks Uršuļas Ventiķeres (Varšava, Polija) zīmējumu un gleznu izstādes “Mana vieta” atklāšanas pasākums.

Uršuļa Ventiķere ir Varšavas WIT Akadēmijas III. kursa grafikas fakultātes studente. Zīmēšana viņai ir tuva kopš bērnības, savukārt glezniecībai viņa pievērsās tikai studiju laikā. Jau vairākus gadus viņa rada darbus arī datorprogrammās un savu radošo darbību publicē sociālajos medijos ar pseidonīmu “Sabiej”. Kad Uršuļa nenodarbojas ar mākslu, viņa velta laiku saviem augiem un mājdzīvniekiem.

Izstādē “Mana vieta” tiks eksponēti zīmējumi un gleznas, kā arī viena mākslas instalācija. Šie darbi tapuši pēdējo trīs gadu laikā (2023–2026). Tajos galvenokārt atspoguļoti savas vietas dzīvē meklējumi. Šī tēma ir aktuāla gan jaunam māksliniekam, gan jebkuram jaunietim. Dzīves ceļš sākas ar skatienu sevī (varbūt pat ar mikroskopa palīdzību) un savos senčos, lai atrastu savu unikālo radošo stilu, iemīļotās nodarbības un pavisam jaunu, savu identitāti.

 “Padomā par to, kur ir “tava” vieta. Vai tev jau ir izdevies to atrast, vai arī tu joprojām to meklē?”- izstādes apmeklētājiem jautā Uršuļa Ventiķere.

Zīmējumu un gleznu izstāde “Mana vieta” Poļu namā (Varšavas ielā 30) būs skatāma līdz 6.aprīlim.

Projekts īstenots ar Polijas Republikas Senāta finansiālu atbalstu, rūpējoties par poļiem un poļu diasporu 2026. gadā, ar fonda “Pomoc Polakom na Wschodzie” im. Jana Olszewskiego” atbalstu.

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Informējam, ka pasākuma laika notiks filmēšana un fotografēšana publicitātes un vēsturiskajām vajadzībām.