International Festival Ballet – Pasaulē lielākais “Gulbju Ezers”

09.11.2024 - 09.11.2024, 18.00

International Festival Ballet piedāvās lielāko pasaulē “GULBJU EZERU”

Uzvedums ir unikāls ar to, ka trupa piedāvā visgrandiozāko pasaulē „Gulbju ezeru”.
48 dejotājas-gulbji ir pat zināmā veidā rekords. Parasti baletā „Gulbju ezers” ir paredzēti 18-24 baltie gulbji.

“International Festival Ballet”
Mākslinieciskais vadītājs Aleksejs Bogutskis
Joprojām šokā no Krievijas necilvēcīgās agresijas pilnā kara pret Ukrainu un izjūtot tā ietekmi, slavenā “St.Petersburg Festival Ballet” maina savu nosaukumu uz “International Festival Ballet”. Pati baleta trupa tagad atrodas Vācijā.

Līdz ar nosaukuma maiņu mākslinieki skaidri un nepārprotami pauž savu nostāju. “Festival Ballet” ir starptautisks balets, kas sniedzas pāri valstu robežām un pārstāv sapratni un līdzās pastāvēšanu mākslas, mūzikas un dejas poēzijā. Kopš kara sākuma mākslinieki ir pauduši savu nostāju pret Krievijas agresiju, piedaloties neskaitāmās protesta akcijās pirms un pēc katras uzstāšanās (EuroNews ziņojums). Tādēļ Krievija šobrīd ir drauds arī viņiem. Ir diezgan pašsaprotami, ka trupa, kurā ir arī daudz ukraiņu dejotāju, sevi redz kā miera un cilvēku līdzāspastāvēšanas baletu.

Mākslinieciskajā ziņā balets pārstāv Krievijas klasiskā baleta skolu tās tīrākajā formā. Bezkompromisa elegance, kas apvienota ar mūsdienu un 21. gadsimta ietekmēm, proti, augstas klases dejas sniegumu – tas viss ir papildināts ar grezniem kostīmiem un krāšņām dekorācijām.

Pētera Čaikovska nemirstīgā baleta klasika ir pazīstama visā pasaulē, un tā nekad nebeidz apburt jebkura vecuma skatītājus. Ikviens zina romantisko “Gulbju ezera” stāstu, kurā ir baltais un melnais gulbis, kas ir kļuvis par klasiskā baleta elegances simbolu augstākajā līmenī.

Šis ir augstākā līmeņa balets, kas izceļas ne tikai ar absolūti precīzu dejas tehniku, bet arī ar harmonisku un atturīgu koptēlu un elegantu vieglumu. “International Festival Ballet” apbur ar elpu aizraujošu un reizē perfektu dejas priekšnesumu.

www.artpartner.lv

Vairāk informācijas: http://www.artpartner.lv

Biļetes “Biļešu servisā” kā arī Ditton nams biļešu kasē, darba laiks: otrdiena-svētdiena plkst.10.00-14.00.