Italian Opera Fest

20.04.2023, 18.00

Koncerts veltīts vienas no slavenākajām un ievērojamākajām operas dīvām – Marijas Kallas 100.gadu jubilejai. Unikālā balss, iespaidīgā belcanto tehnika un izcils dramatiskas aktrises talants padarīja Mariju Kallas par 20.gadsimta pasaules operas skatuves spožāko zvaigzni. Neatvairāma tieksme pēc pilnības lika dziedātāju skrupulozi strādāt pie tēla un skanējuma un noveda pie atzinības – Marija Kallas kļuvusi par stila ikonu, operas dīvu, kuru pielūdza, dēvējot par “dievišķo” (La Divina). Mākslinieces personīgā dzīve bija tikpat aizraujoša un dramatisma pilna, gluži tāpat, kā viņas spēlētās lomas, un vienmēr izraisīja lielu sabiedrības interesi.
Aicinām izbaudīt augstās mākslas atmosfēru, kopā ar Mariju Kallasu iziet ceļu no nenovērtētās jaunās meitenes līdz pasaules slavenībai, sajust smalko robežu starp realitāti un mākslu, cerību un izmisumu, starp kaislīgu mīlestību, kas sniedz visaugstāko baudu un piepildījumu, un vilšanām, kas atņem dzīvesprieku, balsi un vēlmi dzīvot.
Soprāns Marina Načkebija (Itālija), valdzinošās balss īpašniece, kuru novērtēja nozīmīgāku itāļu teātru publika, t.sk. Milānas teātra “La Scala”, pavērs mums Marijas Kallas mākslas pasauli un spožākās lomas: Florija Toska (Pučīni “Toska”), Violeta Valerī (Verdi “Traviata”), un, protams, Norma (Belīni “Norma”), no kurās slavenā ārija ”Casta diva” asociējas tieši ar Kallas balsi. Kaislīgus mīlas duetus kopā ar Marinu dziedās Latvijas tenors Jevgeņijs Igans, kurš klausītāju sirdis iekaro ar dziļu emocionālo piepildījumu un skaisto balss tembru, ko mēs baudīdim arī viņa solo gabalos: Kavaradosi ārijā no Pučīni operas “Toska” un Nemorīno romancē no Doniceti operas “Mīlas dzēriens”. Savukārt, Nemorino un Adīnas ķircinošo un iecirtīgo duetu kopā ar Jevgeņiju izpildīs soprāns Olga Barišmane, kurās neatvairāms šarms un elegance nevienu neatstāj vienaldzīgu. Olgas izpildījumā mēs dzirdēsim arī ārijas no operām “Linda di Šamunī” Donicēti un “Bezdelīga” Pučīni.
Koncerta otrajā daļā skanēs publikas iemīļotās itāļu un spāņu dziesmas, ārijas un duēti no Kalmana, Lehāra un Štrausa operetēm.
Pie klavierēm – maestro Frančesko Barbadželata (Itālija), starptautisko konkursu laureāts, Pučīni festivāla dibinājuma muzikālais skatuves direktors, Operdziedātāju Augstākās specializācijas akadēmijas profesors un koncertmeistars Pucīni repertuārā, Sienas Lukkas institūtu Augstāko mūzikas kursu profesors, kā arī Melnkalnes Nacionālā Teātra koncertmeistars un diriģents.

Biļetes “Biļešu paradīze” kasēs, internetā un Daugavpils Kultūras pils kasē, darbadienās no plkst. 16.00 līdz plkst. 19.00.